Tavoitteena lukijan elämys

Raikkaita näkökulmia, koskettavia tarinoita, tiukkaa faktaa, tunteita ja tunnelmia, historiaa, huumoria…
Parhaat jutut kirjoitetaan kohderyhmän näkökulmasta ottaen samalla huomioon kunkin julkaisukanavan erityispiirteet.

Tuotamme tällä hetkellä sisältöjä yli 20 erilaiseen mediaan. Useimmat julkaisumme ilmestyvät monikanavaisesti ja niitä luetaan sekä painettuna lehtenä että verkossa. Laatua ja kustannustehokkuutta julkaisemiseen tuo yhteisten tavoitteiden asettaminen sekä julkaisun sisällön ja prosessin huolellinen konseptointi.

Oman toimituksemme lisäksi asiakkaitamme palvelee yli 210 viestintäalan ammattilaisesta ja eri alojen asiantuntijasta muodostuva valtakunnallinen avustajaverkosto. Lisäksi kansainväliset kontaktimme tuottavat materiaalia maailmalta.

Meiltä saat lehden teon kaikki vaiheet ammattitaidolla pakattuna. Huolehdimme sisällön suunnittelusta, toimitustyöstä, ulkoasusta, painattamisesta, postituksesta, verkkojulkaisemisesta ja uutiskirjeistä.

JAA

Tavoitteena lukijan elämys

Tutustu

SOL Palveluiden asiakaslehden erikoisnumero Kuntasolistin jutut kertovat SOL Palveluiden kunnille tarjoamista palveluista ja asiakasratkaisuista. Painetun lehden rinnalla toimii kuntasolisti.fi-sivusto, jonka kautta lukija voi tilata itselleen kopion lehdestä pdf-muodossa. Kuntasolisti ja kuntasolisti.fi-verkkopalvelun kohderyhmä on kuntapäättäjät.

Taija Paavola

Päätoimittaja


Toimituspäällikkö

Vaula Aunola

vaula.aunola@omnipress.fi

Tutustu

Taloudellinen tiedotustoimisto TAT on silta tulevaisuuden tekijöiden ja yritysten välillä. TATin ytimessä ovat nuorten talous- ja työelämätaidot. Omnipressin tuottama asiakaslehti TAT talks ilmestyy kaksi kertaa vuodessa, keväällä ja syksyllä.

Kari Väisänen

Päätoimittaja

Tutustu

Espoo/Esbo on Espoon kaupungin tiedotuslehti, joka jaetaan neljästi vuodessa kaikkiin espoolaisiin koteihin.

Satu Tyry-Salo

Päätoimittaja

Espoon kaupunki

Tutustu

Viisas Raha on Osakesäästäjien Keskusliiton jäsenlehti, joka ilmestyy kymmenen kertaa vuodessa.

Antti Lahtinen

Päätoimittaja

Osakesäästäjien Keskusliitto ry

antti.lahtinen@osakeliitto.fi

Kimmo Kallonen

Toimituspäällikkö

kimmo.kallonen@omnipress.fi


Tiina Parikka

Toimitussihteeri

tiina.parikka@omnipress.fi

Tutustu

Meidän Suomi on Valittujen Palojen julkaisema tilattava aikakausilehti, jonka sisällöstä ja ulkoasusta vastaa Omnipress.

Ilkka Virtanen

Päätoimittaja

Valitut Palat

ilkka.virtanen@valitutpalat.fi

Tapio Rusanen

Toimituspäällikkö

tapio.rusanen@omnipress.fi

Tutustu

IT on Invalidiliiton jäsenlehti, joka toimii samalla liikuntavammaisten äänenkannattajana.

Sinikka Rantala

Päätoimittaja

Invalidiliitto ry

sinikka.rantala@invalidiliitto.fi

(09) 613 191

Tapio Rusanen

Toimituspäällikkö

tapio.rusanen@omnipress.fi

Tutustu

Port of Helsinki News on Helsingin Sataman asiakaslehti, joka ilmestyy sekä painettuna että verkossa, suomeksi ja englanniksi. Lisäksi tuotamme uutissivustoa Port of Helsinki News.

Eeva Hietanen

Päätoimittaja

Helsingin Satama Oy

eeva.hietanen@portofhelsinki.fi

Tutustu

Patina on Kansallinen senioriliitto ry:n 32-sivuinen, värikäs jäsenlehti, joka ilmestyy kuusi kertaa vuodessa printtinä ja verkkolehtenä.

Matti Niiranen

Päätoimittaja

Kansallinen senioriliitto ry

matti.niiranen@senioriliitto.fi

Tiina Parikka

Toimitussihteeri

tiina.parikka@omnipress.fi

Tutustu

Solisti on SOLin konsernilehti, joka palvelee sekä asiakkaita että henkilökuntaa.

Taija Paavola

Päätoimittaja

SOL Palvelut Oy

taija.paavola@sol.fi

Vaula Aunola

Toimituspäällikkö

vaula.aunola@omnipress.fi

Tutustu

Ota Opiksi on kansanopistojen vuosijulkaisu, joka esittelee tulevan lukuvuoden kurssitarjontaa ja kansanopistojen toimintaa.

Jyrki Ijäs

Päätoimittaja

Suomen Kansanopistoyhdistys

Tiina Parikka

Tuottaja

tiina.parikka@omnipress.fi

Tutustu

Suomalainen Kivi on Suomen ainoa luonnonkivialaa käsittelevä erikoislehti.

Pekka Jauhiainen

Päätoimittaja

Kiviteollisuusliitto ry

Jukka Reinikainen

Toimituspäällikkö

jukka.reinikainen@omnipress.fi

Tutustu

Visiitti on Finlandia Hotels -ketjun lehti hotellien asiakkaille ja yhteistyökumppaneille.

Kari Pauloaho

Päätoimittaja

Finlandia Hotels

Tapio Rusanen

Toimituspäällikkö

tapio.rusanen@omnipress.fi

Ammattimedia

Tutustu

Shaker, Aromin erikoislehti anniskelun ammattilaisille ja alkoholikaupalle. Shaker tavoittaa kaikki ravintola-alan ostajat ja päätöksentekijät
neljä kertaa vuodessa!

Heli Koivuniemi

Päätoimittaja

heli.koivuniemi@aromilehti.fi

+358 (0)400 133 955

Jaana Vainio

Toimituspäällikkö

jaana.vainio@aromilehti.fi

+358 (0)40 671 9722